Beschrijving
| Gender | Men |
| Main color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Lenses color | Blue |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 3 |
| Lenses effect | Mirrored |
| Size | 55-17-145 |
| Lenses width | 55mm |
| Lenses height | 42mm |
| Bridge width | 17mm |
| Frame width | 140mm |
| Temples length | 145mm |
| Spring hinge | No |
| Style | Trapezium |



