Beschrijving
| Gender | Men |
| Main color | Silver |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal & Plastic |
| Lenses color | Olive |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 3 |
| Lenses effect | Polarized |
| Size | 62-17-145 |
| Lenses width | 62mm |
| Lenses height | 39mm |
| Bridge width | 17mm |
| Frame width | 149mm |
| Temples length | 145mm |
| Spring hinge | No |
| Style | Rectangle |



